Endüstriyel Mutfak ürünlerinden Trafik İşaretleme sektörüne kadar birçok sektörde yakaladığı başarıyı şimdide “Akaryakıt Cam Numune Şişesi” üretiminde de yakalamıştır.

EPDK’nın 20.07.2006 tarihli ve 836 nolu kararı ile “Petrol Piyasasında faaliyet gösteren ilgili lisans sahiplerine ait tesislerde numune kabı bulundurma zorunluluğu” getirilmiştir.

Bu zorunluluk nedeniyle piyasadaki ürün ihtiyacına cevap verebilmek için firmamız son yönetmelik ve standartlar doğrultusunda akaryakıt analizlerinin tankdan ve pompadan numune alınmasında kullanılmak üzere akaryakıt numune kapları üretmektedir.

TS 13316 standartına göre “ÇELİKAY” markası ile ham petrol, akaryakıt ve hertürlü madeni yağlardan alınan numunelerin muhafazası ve taşınması amacıyla 1LT lik hacimde ve camdan üretilmektedir.

Ürünün sızdırmazlık özelliği yüksek olup;cam olmasının getirdiği avantaj ile korozyona uğrama, kimyasal tepkimeye girme gibi metal numune şişelerinde görülebilen risklerin hiç biri görülmemektedir.

Akarakıt numune şişesinin ergonomik bir tasarımı vardır ve ağzı akaryakıt pompasının rahatca girebileceği genişliktedir. İki yanında mühür kulakcıkları ve mühürleme delikleri bulunan şişe kapağı ile düzenli olarak mühürlenebilmektedir. Ayrıca kapak vidalı ve contalı olup sızıntı ve akma oluşmasını önlemektedir.